Jak dobrze wykorzystać okres studiów dla poprawienia szans na zdobycie pracy

Okres na studiach to czas, gdy młodzi ludzie wkraczają w dorosły świat, zyskują samodzielność i zaczynają całkowicie odpowiadać za siebie. Duża ilość studentów traktuje te kilka lat studiowania jako doskonałą zabawę, możliwość poznania nowych osób i przedłużenie młodości, inni tylko i wyłącznie zamierzają się uczyć, a największa część bardzo dobrze potrafi obie te rzeczy pogodzić.

Lecz bez względu na to, co będzie się robić na studiach, w pewnej chwili się one skończą i niezbędne będzie wyszukanie swojej pierwszej pracy. Wielu studentów w czasie nauki w różnorodny sposób pracuje dorywczo – udzielają korepetycji, zatrudniają się w barach i knajpach, albo zajmują się innymi tymczasowymi pracami. Wbrew pozorom zajęcia tego typu nie tylko dają im jakieś wsparcie dla budżetu, ale także sporo zwiększają szanse podczas szukania pracy. Duża część właścicieli firm znacznie chętniej zatrudnia osoby, które wykazują się aktywnością i inicjatywą, więc osoby, jakie potrafiły pogodzić naukę z pracą są dużo lepiej widziane. Poszukaj wskazówek na http://happyhr.pl/!

Przymierzając się do szukania pierwszego zajęcia trzeba wiedzieć, jak zabrać się za to. Przede wszystkim należy się dowiedzieć, jak napisać CV, to jest najważniejsza sprawa, od której trzeba zacząć.

jak napisać CV
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio napisane dokumenty aplikacyjne mają fundamentalne znaczenie, bo od danych w nich zawartych będzie zależało to, czy ktoś zostanie zaproszony na kolejne etapy. Jeśli ktoś nie będzie wiedział, w jaki sposób zabrać się za to, to w internecie jest bardzo dużo poradników o takiej tematyce, polecamy http://happyhr.pl/jak-dobrze-napisac-cv, warto się z nimi zapoznać żeby napisać wszystko jak najlepiej.

Jeśli po przesłaniu dokumentów otrzyma się na nie odpowiedź, to wtedy studenta będzie czekać pierwsza w życiu rozmowa kwalifikacyjna do pracy. Tu również należy przygotować się odpowiednio do niej, podstawą będzie oczywiście odpowiedni ubiór – pójście w swetrze czy z brudnymi paznokciami z miejsca dyskwalifikuje takiej osoby. Warto również dowiedzieć się przynajmniej podstawowych informacji o firmie, do jakiej złożyło się aplikację, bo niekiedy pytania na ten temat mogą paść podczas rozmów.