Każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia myśli o założeniu rodziny, niestety nie wszystkim się to udaje

Każda osoba na pewnym etapie swojego życia myśli o ustatkowaniu się, niestety nie wszystkim się to udaje. Na dzień dzisiejszy coraz więcej par decyduje się na rozwód.

Od strony formalnej kluczowym warunkiem do uzyskania rozwodu jest całkowity rozpad współżycia pomiędzy małżonkami. Nawet przypadki jak np.
rozwód
Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com

zdrada, alkoholizm, bądź przypadki przemocy domowej nie są podstawą do orzeczenia rozwodu. Rozkład współżycia uważa się za zupełny jeżeli pomiędzy małżonkami zostały przerwane bazowe więzy, czyli duchowe, fizyczne i gospodarcze. Najłatwiej uzyskać rozwód – pozostałe informację dostępne będą tu – w sytuacji, gdy jeden z partnerów od dłuższego czasu żyje z nowym partnerem oraz razem planują wspólne życie. Nawet w takiej sytuacji sąd może nie zasadzić rozwodu, jeżeli wystąpią określone okoliczności m. in. jeżeli w efekcie miałoby ucierpieć małoletnie dziecko, bądź gdy rozwodu żąda jedynie strona winna rozpadu współżycia, a partner nie wyraża zgody. Bez względu na to czy między obiema stronami jest akceptacja, czy też nie, należy pomyśleć o zatrudnieniu adwokata, który zaopiekuje się naszą sprawą, sprawdź tu. Dzisiaj bez problemu możemy znaleźć mnóstwo kancelarii adwokackich, których specjalnością są rozwody. Naturalnie przed wyborem danej kancelarii należy dokładnie się zastanowić i zasięgnąć dodatkowych opinii, zwłaszcza, że codziennie przechadzając się po mieście możemy zobaczyć liczne reklamy pokroju: adwokat alimenty. Sam wymóg alimentacyjny polega na zaspokajaniu potrzeb osoby uprawnionej, w przypadku, gdy nie ma ona środków, żeby utrzymać się samodzielnie. Wszyscy wiedzą, że w przypadku rozwodu alimenty przysługują dzieciom, ale nie tak wiele osób zdaje sobie sprawę, że obejmują one również dzieci pozamałżeńskie i rozwiedzionego małżonka, jeżeli nie został on uznany za wyłącznego winnego rozkładu pożycia małżeńskiego, oraz znajduje się w ubóstwie.

Warto zastanowić się również nad wpływem rozwodu na dzieci, badania wskazują bowiem, iż jest to zawsze przeżycie traumatyczne. Dorośli nagminnie zakładają, że jeżeli oni są zadowoleni z rozstania, to podobnie potraktują to ich pociechy. Prawda jest niestety taka, że dla dziecka rozwód to zawsze przeżycie traumatyczne.

Reasumując decyzja o rozwodzie nie jest łatwą do podjęcia i zazwyczaj jest ostatecznością. Para, jaka się na to decyduje musi zdawać sobie sprawę, iż wiąże się z nią wiele formalności i problemów, o których nie wszyscy pamiętają. Należy także pamiętać o dzieciach, czyli tych najbardziej pokrzywdzonych, gdyż dla nich jest to przeważnie trauma na całe życie.