System na wylosowanie nietrudnych pieniędzy, czyli różnorodność gier na rynku i sposoby na oszustów

Miałeś taki moment, że włączasz telewizje a tam loteria i proszą Cie o wysłaniesms. Czasami oczekujesz na istotny telefon a tu loterie sms wysyłają Ci sms. Jest to dla niektórych bardzo denerwujące, ale przecież zawsze jest jakaś szansa, że wysyłając tę wiadomość zdobędziesz wygraną, czyż nie? Kiedy jadę do pracy samochodem, w radio ciągle słyszę „ wyślij sms o treści…” Myślisz, że zanim do ciebie zatelefonują to wydasz więcej pieniędzy na smsy, a szansa jest jedna na milion. Ludzie twierdzą, że loterie sms to nabijanie ludzi w butelki i czyste oszustwo.

loteria
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy myśleć, że takie loterie w radio ZET czy RMF są fałszywe. Przecież te radia są tak słynne, że gdyby coś było nie tak Urząd Konkurencji i Ochrony Konsumenta od razu mógłby zainterweniować. Tutaj istotne jest tylko powodzenie i może przeczucie w którym momencie wysłać sms. Skoncentrujmy się jednak na sms, które dostajemy od niezapisanych numerów. Wysyłamy wiadomości na konkretny numer, ale niestety to nie jest loteria i kosztuje o wiele więcej niż jest napisane. Co wtedy zrobić gdy zostajesz oszukany. Niestety osoby które odpiszą wiadomość zaczynają prowadzić konwersację z pracownikami call center i prowadzić z nimi konwersację sms-ową. Jest grupa osób, której szczególnie trudno się oprzeć, przede wszystkim są to osoby w podeszłym wieku, chorzy i dzieci.

Jeżeli zaobserwują jakieś odchylenia w prawie, dla takich przedsiębiorstw dawane jest ogromna kara liczona w milionach. Nikt nie może jednak wycofać tych zabaw, ponieważ są one zgłoszone i podpisane przez resort finansów. Są jednak podejmowane pewne kroki w sprawie i między innymi jest to większa inwigilacja w loterie oraz spotkania szefów UKE ze stronami związanymi ze sprawą np. operatorami komórkowymi. Jednak do takich loterii trzeba podchodzić z głową. Właściwie przeprowadzona loteria (zobacz organizacja konkursów) esemesowa (kontynuuj) może dać obustronne korzyści.

Pewnie słyszeliście o nich nie raz i jest to słynna forma pozyskiwania klienta, a ściślej rzecz ujmując pozyskiwanie klienta przez proponowanie dodatkowej korzyści wynikającej z nadmiernego i regularnego korzystania z usług firmy. Jest wiele powodów z jakich przedsiębiorstwo prowadzi programy motywacyjne dla klientów (tutaj). Jednym z nich wielka konkurencja, a drugim spieranie się o o konsumenta zmęczonego zwykłą reklamą. Może to być rabat bądź zniżka czy możliwość zamiany zbieranych punktów za nagrody. Jak zaobserwowaliśmy z jednej strony występują oszustwa w loteriach a z drugiej istnieją programy lojalnościowe dla klientów, absurd, który się wyklucza a może po prostu życie.