Podliczenie PIT za dwa tysiące szesnasty / 2017 rok – a więc, tradycja kontra nowoczesność

Nadszedł nowy roczek i zastanawiasz się, w jaki sposób tym razem uzupełnić PIT? Czy w sposób tradycyjny, czy w nowoczesny, czyli przez sieć internetową? Wewnątrz naszego napisanym dzisiaj felietonie opowiemy Tobie o obydwu sposobach i sam zadecyduj, który preferujesz!

łazienka hotelowa
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
pit 36 online
Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Każda persona dorosła, która posiada Jakiekolwiek przychody, jest zmuszony co roczku uzupełniać rozliczenie roczne pit http://www.pitax.com.pl/swiadczenie-500-i-ulga-prorodzinna-w-rocznym-rozliczeniu-pit/. Ma możliwość to uczynić w sposób tradycyjny, a więc udać się do urzędu skarbowego, lub wejść do danego urzędu na stronę i pozyskać druk, który to w następnej kolejności wypełniamy, patrząc na odpowiednie rubryczki. Uzupełnianie corocznego PIT-u dla bardzo dużo osób to tak przezywana „mordęga”, poprzez którą to są zmuszeni przejść. Niestety bardzo dużo person w ogóle nie umie wypełniać PIT-ów w dobry do tego sposób. Stąd zaistniały osoby, które to opiekują się fachowo wypełnianiem PIT-ów, wystarczy iż do nich pójdziemy ze wszystkimi informacjami im potrzebnymi. Oczywiście za tę rzecz zapłacimy. Po tym wszyściutkim jesteśmy zmuszeni znowu przejść się do urzędu skarbowego, po stać w kolejce oraz oddać uzupełnione druczki.

Jeżeli chodzi o drugi sposób, a więc wypełnianie nowoczesne, to istnieje możliwość go pokazać na przykładzie pit 36 online www.pitax.com.pl/zarabianie-na-gieldzie-a-roczne-rozliczenie-pit-dowiedz-sie-wiecej/. Wypełnianie w sieci deklaracji bywa coraz popularniejsze i jak się okazuje bardziej przystępne dla laika.

W trakcie wypełnienia owej deklaracji, jesteśmy zmuszeni postępować ściśle według kroczków, wewnątrz których wszyściutko jest objaśnione w przystępny sposób i co bardziej ważne – program Sam wszystko wylicza, a co oczywiste, jest najbardziej denerwującym kroczkiem, gdyż wystarczy pomylić się o grosz, i już jest niedobrze uzupełniona deklaracja. Po skończeniu wpisywania wystarczy przesłać wspomniany PIT przez sieć i koniec!