Rola prawnika w działaniu nowej firmy

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością podejmowania różnych decyzji, współpracowanie z klientami, dostawcami i urzędami. Jeżeli wszystko przebiega bez większego problemu, to jest to powód do zadowolenia, że spokojnie się prowadzi działalność. Lecz w rzeczywistości nie będzie już tak łatwo, pojawiają się najróżniejsze sytuacje, które mogą wymagać profesjonalnej pomocy prawnej.

kancelaria-kkp.pl
Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Niewłaściwe decyzje niekiedy mogą być kosztowne, ale nawet świadomość tego nie za bardzo skłania właścicieli firm do skorzystania z usług prawnika. Ocenia się, że zaledwie dwadzieścia procent najmniejszych podmiotów posiada stałą prawniczą opiekę, a kolejne kilkanaście będzie z niej korzystać raz na jakiś czas.

Statystyki te bardzo dobrze będą świadczyć o tym, że małe firmy mało chętnie wykorzystują taką pomoc, nawet pomimo niebezpieczeństwa poważniejszych konsekwencji. Albo próbują samodzielnie pozyskać jakąś wiedzę na ten temat, albo – hiperłącze do strony – wręcz podejmują decyzje bez przygotowania merytorycznego, mając nadzieję na to że zwyczajnie uda im się.

Powyższe zjawisko przede wszystkim będzie wynikać z faktu, że pośród właścicieli firm panuje przekonanie, że obsługa prawna firm wrocław jest bardzo droga. Rzeczywiście powszechne opinie o kancelariach prawnych tak właśnie wyglądają, lecz w praktyce wcale tak strasznie nie jest. Kancelarie stosują różnorodne sposoby rozliczania, i w zależności od wymagań można odpowiedni wybrać. Więcej na stronie: (http://www.kancelaria-kkp.pl/zespol)

Często spotykane są umowy na jakiś ryczałt, w ramach którego co miesiąc można będzie skorzystać z pomocy prawnika przez określony czas. W niektórych przypadkach korzystniejsze będzie rozliczenie na godziny albo od konkretnych zleceń, wszystko tak naprawdę okazuje się w praktyce, najczęściej dopiero po jakiś okresie współpracy.

Oprócz tego duża różnorodność modeli rozliczeniowych daje sporą elastyczność dla przedsiębiorców, w razie potrzeby nie będzie żadnych problemów ze zmniejszeniem czy rozszerzeniem zakresu współpracy. Jest to też wynikiem tego, że negocjując umowę w praktyce nie będzie się wiedziało, jakiego rodzaju kłopoty mogą się pojawić w najbliższym czasie i jak duże będzie ich skomplikowanie.