Różne dokumenty podatków i sposoby na ich proste sporządzenie

Poza PIT-em o numerze 37 lub 28, można uzupełnić także inne deklaracje podatkowe, mające związek z innymi dostępnymi źródłami dochodowymi. Wszystkie z nich można zeznać internetowo w każdej chwili i bez żadnych problemów.

rozliczenia

Jeśli ktoś posiada między innymi działalność gospodarczą czy także pracuje za granicą, musi wypełnić deklarację PIT 36 online. Ogarnia on – poza wymienioną już działalnością, również najem, podnajem, dzierżawę albo też inne źródła dochodu. Jest on przeznaczony zarówno dla osób wychowujących samotnie dzieci, jak również podatników zeznającym indywidualnie swoje dochody lubze współmałżonkiem.

Można go – podobnie jak inne deklaracje – uzupełnić wirtualnie oraz w nieodpłatnej aplikacji przeznaczonej właśnie do dokumentów podatkowych. W związku z tym PIT 36 online można ominąć wszelakie oczekiwania związane ze składaniem dokumentów osobiście w urzędzie, a nawet wysyłaniem ich pocztą tradycyjną. Jest on zbliżony do PIT-u numer 37, lecz częściej składany przez osoby mające swoją działalność gospodarczą.

Już dziś dostępne są także programy do rozliczenia pitu 2017, które każdy będzie mógł uzupełnić od pierwszego stycznia za teraźniejszy obecnie rok. Są bardzo podobne do aplikacji z dawnych lat i także posiadają instrukcje mające na celu pomoc w skrupulatnym uzupełnieniu każdej rubryki.

Każdego roku coraz więcej ludzi decyduje się na zeznanie przed fiskusem poprzez Internet. Potwierdza to, iż wypełnianie spraw online jest dużo bardziej prostsze. PIT 2017 umożliwia już przygotowanie się i przejrzenie odpowiednich deklaracji, aby w przyszłości nie mieć żadnych problemów z nimi.