Zachowanie pracy w dobrej firmie nie zależy od liczby posiadanych świadectw ukończonych uczelni

Poszukanie sobie pracy, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania bywa dzisiaj dość skomplikowane. O ile facetom pracującym w fachu spawacza bywa o wiele prościej, o tyle kobiety menedżerowie mają utrudnione zadanie do wykonania.

Do najpierw podjętych kroków na drodze do znalezienia posady należy zaliczyć skonstruowanie dobrego curriculum vitae i listu motywacyjnego, a później czekanie aż te aplikacje przyciągną uwagę pracowników działów HR. Przyszły menedżer musi pochwalić się wiedzą z zakresu reklamy, nabytą jeszcze podczas lat nauki. Trzeba też poszczycić się ukończonymi warsztatami, do których wliczają się się takie tematy: coaching biznesowy (opisany tu), komunikacja w miejscu zatrudnienia, sposoby podnoszenia motywacji zespołu.

Pracownicy działów HR, którzy czytają nadesłane CV, zwracają nade wszystko uwagę na wykształcenie, czyli na tzw. kompetencje twarde.

na szkoleniu
Autor: Chad Cooper
Źródło: http://www.flickr.com

Są bardziej skłonni powierzyć odpowiedzialne stanowisko mężczyźnie z większą liczbą zaświadczeń. Jednak, jak obrazują wyniki ankiet, z wykształceniem niekoniecznie podążają w parze konkretne kompetencje. Paradoksalnie, utrzymanie zatrudnienia zależy przede wszystkim od kompetencji społecznych, koniecznych w czasie wykonywania nie tylko typowo szefowskich obowiązków. Wspaniale przeszkolona młoda asystentka po studiach na dwóch wydziałach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w sytuacjach stresowych i wymagających umiejętności sporządzania raportów pod presją czasu. A takie wręcz ekstremalne warunki pracy często panują w dużych korporacjach w wielkich miejscowościach.

Dzięki ofercie firm trudniących się kursami można z powodzeniem podnieść swoje wykształcenie i wykształcić nowe umiejętności. Jednym z najbardziej rozchwytywanych kursów będzie efektywność osobista bardzo dobrze opisana na http://4results.pl/uslugi/rozwoj-ludzi/efektywnosc/. Nastawienie na osiąganie szczytowych wyników i maksymalne wykorzystanie czasu pracy staje się bowiem niezmieniającym się punktem ogłoszeń rekrutacyjnych. A zresztą, nie trzeba być specjalistą w dziedzinie Human Resources, aby mieć świadomość tego, że w każdym zakładzie pracy warto wykazać się nieprzerwaną motywacją, a nawet poza tym motywować podwładnych. Warsztaty są zawsze dobrą inwestycją w przyszłość zawodową. Niezależnie od tego, czy tematem będzie efektywność osobista, średnio zaawansowana obsługa MS Excel, czy coaching biznesowy.
Źródło: www.4results.pl