W przypadku jeśli brakuje ci pracowników w firmie możesz zdecydować się na leasing pracowniczy, to dzisiaj popularne rozwiązanie

Choć w Polsce ciągle panuje znaczne bezrobocie, czasami dochodzi do sytuacji, że przedsiębiorca ma problemy ze znalezieniem pracowników. Na szczęście jest korzystne rozwiązanie tej sytuacji.

Pracowników można zdobyć za granicą
mężczyzna
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku przedsiębiorców, którzy mają trudności ze znalezieniem dobrej kadry pracowniczej dla swojej jednostki, rozwiązaniem może okazać się leasing pracowniczy – tu. Przedstawione rozwiązanie jest w naszym kraju coraz bardziej popularne, gdyż przynosi dużo pracowników. Takim sposobem najmowani bywają pracownicy z Ukrainy, jak także innych państw. W wielu wypadkach takie rozwiązanie okazuje się bardzo korzystne, zwłaszcza jeżeli pracowników poszukuje się jedynie na sezon. Należy wspomnieć w tym miejscu, że leasingu pracowniczego nie należy mylić z pracą tymczasową.
Leasing pracowniczy w Polsce
pracownicy z Ukrainy
Autor: swimboy1
Właściciele firm coraz częściej decydują się na to wyjście, bo niesie ono wiele korzyści – www. Taki leasing polega na tym, że przedsiębiorca wypożycza pracowników, którzy tak naprawdę bywają zatrudnieni w całkiem innej firmie. Wszystko toczy się wedle przepisów kodeksu pracy oraz jest obwarowane stosowną umową. Pracownik musi wyrazić zgodę na przesunięcie do danej firmy, co powinno być potwierdzone na piśmie. Najczęściej do podobnych zleceń wypożyczani są pracownicy z Ukrainy, lub sąsiednich krajów. Zyskują oni etaty w fabrykach i przedsiębiorstwach produkcyjnych, czasami również na budowach.

W wypadku, jeżeli decyduje się na przedstawione rozwiązanie, na pewno należy upewnić się, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem. Istotne bywa również to, żeby upewnić się, że wynajęci pracownicy posiadają doświadczenie i umiejętności wskazane w czasie realizowania konkretnej pracy.