Zanim polecisz samolotem przeanalizuj jakie prawa ci przysługują

Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliśmy sposobności latać samolotem, powinniśmy obowiązkowo spróbować! To wspaniałe uczucie unosić się nad ziemią i patrzeć na świat innymi oczami. Mamy wtedy zupełnie odmienne odczucie, niż gdy korzystamy z innych środków transportu. Wiele ludzi nie przepada za lataniem, ma wręcz nawet wrodzone poczucie strachu przed lataniem. Najlepiej jednak ten strach przezwyciężyć, tym bardziej, że jak pokazują badania, latanie samolotem jest najbardziej bezpiecznym sposobem transportu.

samolot
Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem jednak zdarzają się sporne sytuacje. Wtedy warto znać prawa pasażera – www.flyandi.pl. Podstawą jest oczywiście to, że za odwołany lot odszkodowanie – pod tym adresem szybko uzyskasz podpowiedź przysługuje każdemu pasażerowi – sprawdź szczegóły. Rzecz jasna muszą zajść przy tym stosowne warunki. Warto się je znać zanim postanowimy skorzystać z usług danego przewoźnika. Należy bowiem pamiętać, że zakupując bilet akceptujemy regulamin i tym samym politykę bezpieczeństwa linii lotniczych. Nierzadko jest jednakże tak, że na zgłaszane reklamacje przewoźnik odpowiada pozytywnie, nawet pomimo wyraźnego niedopatrzenia ze strony podróżującego.

Wynika to z prostej przyczyny – przez lotnisko z każdym dniem przewija się mnóstwo osób. Dla przewoźnika uporanie się ze sprawą polubownie jest więc zatem po prostu kwestią szybkiego załatwienia sprawy. Co więcej, zdaje on sobie sprawę, że obecnie klient ma znacznie większe możliwości wyboru przewoźników, więc utrzymywanie jak najlepszej opinii ze strony linii lotniczych jest w tym przypadku niezwykle ważne. Klient niezadowolony z obsługi, następnym razem nie skorzysta z usług danych linii, nawet

samolot
Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

jeśli przewoźnik oferuje atrakcyjne promocje na swoje bilety.

Pamiętajmy więc, że zawsze możemy składać reklamacje, jednakże najlepiej zawczasu wszystko odpowiednio sprawdzić – jaka może być pogoda w kraju docelowym, jaki wagowo bagaż możemy mieć ze sobą, co można, a czego nie wolno wnosić do samolotu, gdzie znajdują się odloty, a gdzie przyloty i tak dalej. Rzecz jasna najwięcej zejdzie nam z tym, gdy lecimy pierwszy raz. Za drugim jest już na pewno prościej, a za każdym kolejnym latanie jest już tylko samą przyjemnością. Warto zatem skorzystać chociaż raz z usług linii lotniczych, a bez wątpienia każde kolejne podróże będziemy planowali już tylko w ten sposób.